רשות התחרות

על שולחן הממונה:


קישורים מהירים

18/01/16
500926

חשיפת חשד לקרטל בתחום ארגון ההטסה והשירותים בהוצאת משלחות נוער לפולין

קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
18/01/2016

 

‏18 ינואר 2016

‏ח' שבט תשע"ו

 

הודעה לעיתונות

 

חשיפת חשד לקרטל בתחום ארגון ההטסה והשירותים בהוצאת משלחות נוער לפולין

 

יחידה ארצית של משטרת ישראל ורשות ההגבלים העסקים חושפות חקירת חשד לכך שמספר גורמים במשרדי נסיעות מובילים בתחום השיווק, הארגון והביצוע של חבילות ההטסה והשירותים של משלחות נוער מטעם בתי הספר לפולין חברו לצורך מניעת תחרות בתחום זה, תוך שהם מבצעים עבירות מרמה ועבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים.

 

הבוקר, בתום חקירה סמויה משותפת ליחידה ארצית של משטרת ישראל ורשות ההגבלים העסקיים, עצרו שוטרי היחידה וחוקרי הרשות 9 חשודים ועיכבו נוספים לחקירה, בגין חשד למעורבות בפרשה. כמו כן ערכו הכוחות חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו רכוש, נכסים וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

 

על פי החשד, חברו גורמים ממשרדי נסיעות שונים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין, וביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

 

החקירה מלווה על ידי פרקליטי המחלקה המשפטית ברשות ההגבלים העסקיים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות על חוק ההגבלים העסקיים (הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נחקר חשד לביצוע עבירת שוחד על ידי חלק מהחשודים. בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בהמשך.